Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
SEMIOTICA LIMBAJULUI PUBLICITAR
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Publicitatea Radio si Presa Scrisa
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
SEMANTIC
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Mar 2002

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2004 1:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Joshua a scris:
Off topic: eu propun si un topic pe teme de semantica.

Offtopic:Josh, mei! tu vrei o bere!?
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
daNdea
MASTER Membru

Data inscrierii: 23 Feb 2004

MesajTrimis: Mar Mai 04, 2004 10:11 pm    Titlul subiectului: 0... Raspunde cu citat (quote)

semi antic!?!
fara ceva anume!?!
:)exe.x.mib
SEMANTIC
MASTER Membru

MesajTrimis: Mie Mai 05, 2004 6:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

altu care vrea bere!
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
daNdea
MASTER Membru

Data inscrierii: 23 Feb 2004

MesajTrimis: Mie Mai 05, 2004 9:22 pm    Titlul subiectului: 0... Raspunde cu citat (quote)

DA... una rece!?!
glume... fara alcool!?!
adaelynus
Membru Junior

Data inscrierii: 28 Oct 2005

MesajTrimis: Vin Oct 28, 2005 8:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

semitica si publicitatea sau o abordare retorica a imaginii e cam acelasi lucru. in acest domeniu s-a publicat foarte mult afara pe acesta tema.acum am vazut mesajele vostre.
in legatura cu acest subiect, eu voi realiza un studiu de caz pe tema motivationism visual-moduri de reprez4entare al femeilor i publicitate- manipulare sau nu?
am o mare rugaminte...daca exista cineva un site eficient si complex in care sa pot gasi tipuri de reclame pe acesta tema.
aaaaaaa, la Facultatea de comunicare si "manipulare" chiar se studiaza daca vrei si in profunzime semiotica( in special la seminarii dar si cursuri sustinute de Dumitru Bortun sunt captivante)
O sa elaborez o lista cu lucrari pe acesta tema si o sa editez pe forum.

"Leave your arms open to change, but don't let go of your values"

Dalai Lama
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SEMANTIC
MASTER Membru

MesajTrimis: Vin Oct 28, 2005 5:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Brava! excelent! bun baiat!
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Publicitatea Radio si Presa Scrisa Data este GMT + 2 Ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community