Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
reclama caine

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
azazel737
Membru Junior

Data inscrierii: 25 Dec 2005

MesajTrimis: Dum Dec 25, 2005 1:00 am    Titlul subiectului: reclama caine Raspunde cu citat (quote)

As dori sa va impartasesc o idee de reclama pentru o masina pe care o am.
O mare parcare gen metro sau o strada cu cladiri vechi ingramadite cu masini de o parte si de alta.Un caine comunitar cu o fata foarte expresiva de preferabil cu o blana gri murdara.Se scarpina neincetat la o pulpa;nu mai stie ce sa faca se uita cu disperare la masini se invarte in loc incercand sa muste locul cu pricina si cand se uita in sus intr-o licarire de soare vede o masina.Se duce langa bara din fata si se scarpina frenetic cu o imagaine de satisfactie deplina in ochi.Apoi multumit de cele realizate se incolaceste shi adoarme langa roata masinii atat de impunatoare.Apoi un fade-out pe negru cu un slogan NOUA XXXXX SATISFACE TOATE NEVOILE TALE.Cu siguranta miscarea in sus si in jos a cainelui shi privirea lui vor starni rasul daca puteti sa vedeti imaginea cum incerc eu sa o proiectez.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Administrator
Staff

Data inscrierii: 10 Sep 2001

MesajTrimis: Dum Dec 25, 2005 7:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu pot sa spun ca pentru o masina este o idee excelenta.
Caine comunitar vs Masina Ultima Generatie (ca e noua)
Caine murdar vs Masina Curata (nu e ceea ce mi-as dori linga o masina)
Si prima impresie a fost ca se duce linga masina si isii face treaba pe roata ))

DAR, daca in loc de
Citat:
Apoi un fade-out pe negru cu un slogan
ar fi
Citat:
Apoi un fade-out pe negru cu un LOGAN
, poate fi OK, e imaginea Romaniei ca si caiini comunitari
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
cnimigean
MASTER Membru

Data inscrierii: 28 Aug 2003

MesajTrimis: Joi Ian 05, 2006 2:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cainele bagabond da e imagine pentru Romania, pentru mizerie, inconstienta, iresponsabilitate, insalubru, insensibilitate si ...puricime!
Probabil aparitia lui intr'un spot romānesc ce se vrea stilat, mumos, parfumat si stralucitor, va fi aprinsa cu greu!
ma bag si eu...
la multi ani!
adriand
Membru Junior

Data inscrierii: 03 Apr 2008

MesajTrimis: Joi Apr 03, 2008 9:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate se va gasi o solutie si pentru ei
haris
MASTER Membru

Data inscrierii: 18 Feb 2003

MesajTrimis: Lun Apr 07, 2008 10:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cnimigean a scris:
Cainele bagabond da e imagine pentru Romania, pentru mizerie, inconstienta, iresponsabilitate, insalubru, insensibilitate si ...puricime!

ai sa ramii surprins ca nu este emblematic doar pentru romania.

azazel737, de fapt de ce crezi tu ca acest spot ar vinde?
SEMANTIC
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Mar 2002

MesajTrimis: Mar Apr 08, 2008 4:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

poate DDT
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
radnetro
Membru Plin

Data inscrierii: 06 Apr 2009

MesajTrimis: Lun Apr 06, 2009 12:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate cu un animal salbatic iese mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
j12
Membru Junior

Data inscrierii: 29 Mar 2010

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 9:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ideea reclamei mi se pare haioasa, dar poate doar petru o masina de low budget
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
watt
Membru Junior

Data inscrierii: 03 Sep 2010

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 9:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da poate mai bine un caine de rasa, al cuiva care-l lasa in parcare sa si faca cumapraturile , cainele e in lese si se zbate si ajunge in postura descrisa de tine
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas Data este GMT + 2 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community