Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
Red Bull vs. Power Horse

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Publicitatea Radio si Presa Scrisa
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Administrator
Staff

Data inscrierii: 10 Sep 2001

MesajTrimis: Mie Mar 22, 2006 5:46 pm    Titlul subiectului: Red Bull vs. Power Horse Raspunde cu citat (quote)

Sigur ati auzit campania Power Horse la radio (urmat always ciudat de Red Bull) la care mesaj de incheiere la Power Horse e ceva de genul

Citat:
De aceea se numeste Power Horse si nu Power Vaca

Este o aluzie la Red Bull, chiar daca se vorbeste de vaca si nu de bou??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
ADrian_J
Membru Senior

Data inscrierii: 01 Mar 2006

MesajTrimis: Joi Mar 23, 2006 4:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hmm, cred ca aluzia este subtila, dar in acelasi timp evidenta.De ce au ales tocmai vaca pentru comparatie?Pentru ca vaca e versiunea feminina a taurului....a taurului rosu, RED BULL.
De ce nu au folosit versiunea feminina a calului, iapa?

In Odobesti, Vrancea exista o firma producatoare de racoritoare(LEMARPOL), care comercializeaza si un soi de bautura energizanta, BISON FORCE(vedem bizonul ca pe un var al taurului )
Se pare ca taurii sunt la moda in ceea ce priveste energizantele, dar caii vin tare din urma...
RadioClick
Membru Plin

Data inscrierii: 05 Feb 2015

MesajTrimis: Vin Feb 06, 2015 9:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu cred sa fie o aluzie, doar o coincidenta.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
DanaS
Membru Plin

Data inscrierii: 13 Feb 2015

MesajTrimis: Lun Feb 16, 2015 8:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ADrian_J a scris:
Hmm, cred ca aluzia este subtila, dar in acelasi timp evidenta.De ce au ales tocmai vaca pentru comparatie?Pentru ca vaca e versiunea feminina a taurului....a taurului rosu, RED BULL.
De ce nu au folosit versiunea feminina a calului, iapa?

In Odobesti, Vrancea exista o firma producatoare de racoritoare(LEMARPOL), care comercializeaza si un soi de bautura energizanta, BISON FORCE(vedem bizonul ca pe un var al taurului )
Se pare ca taurii sunt la moda in ceea ce priveste energizantele, dar caii vin tare din urma...

Sunt de aceeasi parere.
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Publicitatea Radio si Presa Scrisa Data este GMT + 2 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community