Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
AdAcademy - issue
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
sinner
Membru Senior

Data inscrierii: 18 Apr 2002

MesajTrimis: Joi Iun 20, 2002 2:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Foarte frumos. .................................................... Chiar nu gasim un art care a mai facut site-uri si care chiar se pricepe ? Nu inteleg unde se stagneaza ? Vrem sa fie ceva, moca, sa "ne peticim" sau vrem sa arate profi ? Va pot recomanda oricind pe cineva, la un pret convenabil. Care e problema, de fapt ? Poate oricine sa se apuce de sketch-uri in word art, da' nu stiu cui folosesc.
Daisy, faza cu portocaliu in loc de albastru "ca e prea des folosit" m-a spart. ............................................................

Editat de Clement. (Cei care isi prezinta ideile aici nu trebuie ironizati!)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bianca
Membru Senior

Data inscrierii: 08 Apr 2002

MesajTrimis: Joi Iun 20, 2002 3:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok.. are mare dreptate omul asta..

Hai sa vedem.. Staff-ule unde esti? Uite io pot sa-i pun pe baieti (suntem o firma de web services) sa se apuce sa faca ceva.. numa ca trebe sa-mi acopar costurile. Hai sa fixam ceva termene, intalniri cu staff-u' si daca va convine si e ok ne apucam de treaba.

Asta daca sunteti convinsi.
Ca sa vedeti ceva exemple, puteti consulta in cateva zile (se lucreaza inca exact la portofoliu!!!) la www.romnet.ro .

Bianca
Clement
Staff

Data inscrierii: 11 Sep 2001

MesajTrimis: Joi Iun 20, 2002 9:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bianca a scris:

Ok.. are mare dreptate omul asta..

Cu siguranta are MARE dreptate.
Dar...................

Eu nu am bani. Este destul de mult cat am cheltuit pana acum.
Dupa cum se obesrva cu ochiul liber, site-ul AdAcademyu nu este conceput ca o afacere. Este un site care incearca sa existe ca un punct de convergenta in lumea publicitatii.
De asemenea, banner-ul din topul paginilor, dupa cum ati vazut, este mereu acelasi.

Asta e.

Va rog sa va ganditi ca eu nu sunt McCann si nici alta agentie. Discutam aici de resursele unei (sau unor) persoane fizice (adica salarii).

Sa nu intelegeti in nici un caz ca nu mai doresc sa sustin acest site. Va rog sa intelegeti doar ceea ce am spus clar.

Sinner intreaba: "Vrem sa fie ceva, moca, sa "ne peticim" sau vrem sa arate profi ?"

As fi preferat (si ar fi de dorit) sa fie ceva profi dar, deocamdata "ne-am peticit" tocmai pentru ca intreg site-ul este "moca". AdAcademy este moca si intr-un sens si in altul.

Daca cineva se poate ocupa de rentabilizarea lui, este binevenit oricand, bineinteles, cuvenindu-i-se o buna parte din proiect. Deocamdata n-am gasit pe nimeni si ramane "peticit".

Nu vreau sa va simtiti ideile respinse.

Bianca, portofoliul vostru este impresionant. Felicitari! Din pacate, noi nu suntem nici organizatorii CERF, nici Romstal, nici Allianz, nici Nederlanden si nici Whirlpool. Atat pot dpv financiar.

Va multumesc pentru bunele intentii,
Cu prietenie,
Clement

P.S. - Sinner, imi pare rau ca ti-am editat mesajul, dar, dupa cum ai vazut, am fost nevoit.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Bianca
Membru Senior

Data inscrierii: 08 Apr 2002

MesajTrimis: Vin Iun 21, 2002 9:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok.. I got the problem.
Eu o sa incerc sa ma gandesc totusi la o solutie - atat de redesign cat si de rentabilizarea site-ului.

Vorbim Luni... a fericita ocazie sa o sterg la munte sa scap de caldura asta infernala.

Have a very hot week-end!!!!
Bianca
Clement
Staff

MesajTrimis: Vin Iun 21, 2002 10:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok. Sa te gandesti si la noi cei care ne hidratam de zor tot weekend-ul!

Distractie racoroasa!
Sus
sinner
Membru Senior

MesajTrimis: Lun Iun 24, 2002 12:57 pm    Titlul subiectului: HOLD YOUR HORSES ! Raspunde cu citat (quote)

Valeu, ce furtuna ! Una la mina : daca mesajul meu din urma a fost in vreun fel belicos, scuze intru eternitate. Nici nu mai stiu ce era de editat in msg, dar nici asta nu conteaza. Poate ca situatia ta, Clement, nu era cunoscuta prea multora dintre cei care venim aici. Si nu situatia ta, cit cea a sitului, a spatiului comunitar. Puah, ce-mi place sintagma asta...
So !
Exista, din punctul meu de vedere, citeva solutii. Sigur ca nu sint toate, dar macar dam cu presupusul. Mai bine ne-am fi apucat la gindit in sensul asta inainte de a discuta despre fata sitului. Dar e bine ca stim pe ce picior dansam.
Sa-ar putea :
1. sa punem pe treaba un web designer care sa ne fie prieten si care sa poata fi platit in urmatoarele variante :
- putin
- foarte putin
- cit trebuie
- cu bere
- cu actiuni la AdAcademy
Un pustan cu talent si meserie in el poate sa-l faca bine intre 3 si 500 de dolari. Un super-web maker il face de la 1000 in sus. 1000 pe prietenie, ba chiar si vreo 800 daca ma gindesc bine.
Intervine o chestiune cit se poate de sincera : cit de comunitari sintem noi ? Ne-am incumeta sa punem bani si sa-l facem cum trebuie ? Si daca tot ne implicam, ne gindim la o varianta care sa mareasca numarul vizitatorilor si sa produca ceva la un moment dat ?
Asta numai in cazul in care Clement nu se hotaraste sa-l vinda integral...

Cald mai e, Capitane ...
Sus
Clement
Staff

MesajTrimis: Lun Iun 24, 2002 1:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inteleg ca n-ar fi rau sa lamurim intai aceste probleme si apoi sa ne continuam drumul cu ID-ul AdAcademy.

Asadar, sinner, tu pui pe tapet trei variante (atatea intrezaresc eu):

1. Refacerea site-ului din "banii comunitatii" - "pentru comunitate"

2. Refacerea site-ului "din bani investiti" - "pentru investitori"

3. Refacerea site-ului de catre un nou proprietar.

Tu pe care dintre ele le iei in calcul?
Sus
sinner
Membru Senior

MesajTrimis: Mar Iun 25, 2002 11:24 am    Titlul subiectului: ... Raspunde cu citat (quote)

Prima varianta ar fi ideala.
A doua varianta ar fi acceptabila.
La a treia nu ma bag pentru ca nu stiu in ce masura te-ar tenta. Banuiesc ca nu ai facut situl ca sa-l vinzi. Oricum, nu in faza actuala.
Sus
Mures
Vizitator

MesajTrimis: Vin Iun 28, 2002 12:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va salut pe toti!

In calitate de beneficiar al serviciilor " educationale " pe care le oferiti prin intermediul WWW.ADACADEMY.RO imi permit sa va fac si eu cateva sugestii:

- ar trebui sa modificati design-ul site-ului din urmatoarele motive: pagina de start ar trebui sa fie mai atractiva, ar fi indicata o rearanjare a linkurilor intr-o alta ordine ( Home-AdNews-AdRemark-AdMarket-
-AdCommunity-AdCampaign-AdVoting-AdParody-AdLinks-Contact-BlackNova ), deoarece nu aveti poze multe pe site si deci acesta nu se incarca asa de greu puteti folosi flash-ul, tebuie schimbate si culorile;

- trebuie sa promovati mai intens sectiunea de stiri, forumul de discutii si partea de analize;

- ati putea sa folositi si servicile Trafic, deoarece o parte a concurentei le utilizeza ( vezi www.tendinte.ro, www.admaker.ro etc. );

- ar fi indicat sa reactualizati mai repede anumite sectiuni, de exemplu: AdRemark, AdVoting;

- cred ca cu mici schimbari pe ici pe colo, in punctele esentiale puteti lua fata concurentei, mari numarul de vizitatori si o sa faceti profit;

- pentru o noua versiune grafica a site-ului va propun sa lansati un concurs adresat tuturor web-designarilor, si sa vedeti ce o sa iasa.Cred ca o sa gasiti amatori atat din randurile incepatorilor cat si ale celor experimentati.

Va las pentru ca acum merg la bere in Cetate deoarece sunt Zilele Targumuresene.

Un week-end placut la toti si tinem legatura!

Marius
Sus
sinner
Membru Senior

MesajTrimis: Lun Iul 29, 2002 12:17 pm    Titlul subiectului: good morning ! Raspunde cu citat (quote)

Fratilor, sa inteleg ca s-a abandonat ideea transformarilor si innoirilor ?
Sintem cu totii in vacanta si am renuntat sa gindim in directia asta ???
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas Data este GMT + 2 Ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatoare
Pagina 5 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community