Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
Cosmote - Tipografia
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Bloopers
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Administrator
Staff

Data inscrierii: 10 Sep 2001

MesajTrimis: Joi Iul 13, 2006 7:21 am    Titlul subiectului: Cosmote - Tipografia Raspunde cu citat (quote)

Astept comentarii despre reclama.
Premiul este oferit de Rospotline (www.rospotline.com)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
amtgreen
Membru Junior

Data inscrierii: 08 Mar 2006

MesajTrimis: Sam Iul 15, 2006 5:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La prima vedere n-am vazut prea multe. Ar fi poate vorba de masinaria albastra din primele cadre care parca arata diferit, dar se poate sa fie o prelungire. Nu stiu cat de semnificativ este dar sefu' bea din alta cana decat cea initiala pe care o avea pe birou. Ar mai fi umbra care se proiecteaza in cadrul final cand cei 4 sunt adunati la 'computer', umbra care nu prea corespunde cu ceea ce ar fi trebuit sa apara. Ma uit mai atent si poate mai dau de ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vipisv
Membru Plin

Data inscrierii: 08 Noi 2001

MesajTrimis: Lun Iul 17, 2006 10:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este un spot total aiurea, adaptat unei campanii fara o tinta precisa. Lipsa unei coerente la nivelul departamentului de creatie, isi spune cuvintul si-n planingul adaptat. O spun cu parere de rau, pentru ca este o dezamagire pentru mine. Incepusera bine, promiteau mult, dar lipsa unor profesionisti adevarati isi spune cuvintul. Nu pot sa critic un clip publicitar, in care nu inteleg la ce face reclama mesajul. Tipografie? Atelier decreatie printuri? magazin alimentar? Risc sa spun prostii, dar sincer daca nu as sti ca numele COSMOTE este marca inregistrata de telefonie mobila, as crede ca este vorba de lansarea unui magazin alimentar, cu muncitori jegosi, patroni pe aproape- fosti oameni ai muncii, disponibilizati prin programe guvernamentale de reintegrare. Jalnic pentru un nume care impune respect in lumea business-ului, jalnic pentru VERDE, jalnic pentru agentia de publicitate( fara circumstante atenuante, daca se va da vina pe ideea clientului). Oribil pentru consumatori, care rusinati probabil vor ascunde amantul ca au abonamnet la Cosmote. Vor prefera cu siguranta sa afiseze un ALT fel de C... cu rosu!
Sa avetio zi buna shi logica!
Daniel
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
vipisv
Membru Plin

MesajTrimis: Lun Iul 17, 2006 10:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PS:
Ce premiu este? Chiar nu am remarcat ca cineva de data asta ofera un premiu (altcineva decit admin! )
Imi place sa cistig!
Daniel
Sus
Administrator
Staff

MesajTrimis: Lun Iul 17, 2006 6:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Reviste Luerzer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Joshua
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Oct 2001

MesajTrimis: Mie Iul 19, 2006 4:03 am    Titlul subiectului: Re: Cosmote - Tipografia Raspunde cu citat (quote)

[quote="Administrator"]Astept comentarii despre reclama.
Premiul este oferit de Rospotline (www.rospotline.com)[/quote]

Regulament? Criterii de jurizare? Dead-line pentru concurenti?

Josh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Administrator
Staff

MesajTrimis: Mie Iul 19, 2006 5:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu avem criterii clare de jurizare, ma intereseaza cat mai multe greseli pe care le evaluam aici la redactie.
Dead-line cam 1-2 saptamani.
Sus
vipisv
Membru Plin

MesajTrimis: Mie Iul 19, 2006 7:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ei bine,
dupa multe vizionari ale reclamei, lasand la o parte stilul ei cu greselile gramaticale intentionate ajung la concluzia per total ca intreaga reclama este o eroare. Probabil au confundat clientul shi atunci au dres cana de ness cu ceai dement a .Ramin la concluzia ca este o reclama la o tipografie , nu la un operatot de telefonie mobila.
Daniel
Sus
Administrator
Staff

MesajTrimis: Dum Aug 06, 2006 10:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iata ce am observat eu.
- Folosirea mai multor personaje cunoscute din alte reclame, mai ales cel de PRIGAT, care duce involuntar sa cred ca e vorba de reclama prigat, versiunea 2
- O tipografie veche, care nu imi creaza senzatia de ceva profesionist facut, daca compania tipareste la o astfel de tipografie, inseamna ca multe altele conectate de companie sunt facute la firme de asemenea calitate. De fapt asta cred ca e greseala ceea mare.
As dori sa spun ca dau la cineva revistele, dar vipisv chiar daca a observat bine, a mai castigat recent.
Lasam pe o alta reclama castigul, propuneri de reclama??
Sus
vipisv
Membru Plin

MesajTrimis: Lun Aug 07, 2006 6:07 am    Titlul subiectului: upss Raspunde cu citat (quote)

oohooo si inca ce reclame va propun. Cred ca cele mai slabe de pina acum. De fapt e democratie, propun sa alegem una din trei reclame care merg si pe spot audio. Sa le comentam in cele doua variante - audio shi video. Prima este reclama la "Dero chef de vacanta{", ultima reclama dela "Golden Braun" si a III a propunere se refera la spotul " Descopera Rominia". sa o alegem pe cea mai ciudata si sa o criticam cum se cuvine. de acord?
Sa aveti o zi buna shi logica!
Merci admin. pentru aprecieri. Sper sa-mi dezvolt spiritul critic si sa ma perfectionez pe parcurs, pentru ca sincer sunt inca multe, foarte multe lucruri care nu-mi plac in publicitatea romineasca si vreau sa incer sa le schimb. Toate la timpul lor.
Daniel
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Bloopers Data este GMT + 2 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community