Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
campania pt frumusete DOVE...

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Bloopers
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
chrystal_shade
Membru Junior

Data inscrierii: 30 Mai 2007

MesajTrimis: Mie Mai 30, 2007 7:44 pm    Titlul subiectului: campania pt frumusete DOVE... Raspunde cu citat (quote)

Ati vazut la televizor reclama DOVE, cea cu tipele acelea deloc slabute, care nu au sanse sa calce vreodata pe vreun podium, si care se bucurau de formele lor? Sau cea in care imaginea unei tipe obisnuite ajunge pe un panou stradal dupa ce trece prin mainile stilistilor si Photoshopului?

1.Ce parere aveti de aceasta strategie? Credeti ca femeile sunt mai receptive la reclama gen DOVE sau la alta in care se pune accent pe crearea unei imagini ireal de perfecte ?

2.Faptul ca DOVE se bazeaza foarte mult pe conceptele frumusete- incredere- cunoastere de sine- acceptare - unicitate are mai multa priza pt ca uneori uitam ca suntem frumoase si avem nevoie sa ni se reaminteasca?

Un studiu facut de DOVE in 10 tari arata ca numai 2% din femeile intervievate se considera "frumoase"...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sorayna
Membru Junior

Data inscrierii: 19 Sep 2007

MesajTrimis: Mie Sep 19, 2007 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu agreez mai mult reclama cu Dove, unde femeile arata exact asa ca in realitate...decat in alte reclame, unde sunt machiate excesiv..si asa mai departe..
unikt
Membru Junior

Data inscrierii: 04 Feb 2008

MesajTrimis: Lun Feb 04, 2008 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

are dreptate sorayna
cristian1985
Membru Junior

Data inscrierii: 11 Iun 2010

MesajTrimis: Vin Iun 11, 2010 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

o reclama realista nu ca cele in care apar numai fotomodele...
jocuribune
Membru Junior

Data inscrierii: 14 Iun 2010

MesajTrimis: Lun Iun 14, 2010 5:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu cred ca este reprezentativ studiul cu 2%....
watt
Membru Junior

Data inscrierii: 03 Sep 2010

MesajTrimis: Vin Sep 03, 2010 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu cred ca in general omului ii plac lucurile noi, care te scot din cotidian. Daca vad reclame numai cu 90 60 90 si apoi una aparte si cu ceva tenta de umor, o sa placa tuturor.
adymdc86
Membru Junior

Data inscrierii: 01 Iun 2012

MesajTrimis: Vin Iun 01, 2012 9:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Reclama cu Dove o agreeez. Acolo femeile arata asa ca in realitate, naturale
crika205
Membru Plin

Data inscrierii: 04 Sep 2014

MesajTrimis: Joi Sep 04, 2014 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Strategia de marketing pe care o folosesc cei de la Dove este intr-adevar una buna pentru ca au venit cu o idee care sa ne placa tuturor, oamenilor obisnuiti care nu aratam ca in filme. In timp ce toata lumea foloseste numai oameni perfecti fizic in toate reclamele, pentru ca ce e frumos ii place oricui, Dove vine cu femei normale, pe care le vedem oriunde in fiecare zi si ne demonstreaza ca oricine poate fi frumos, indiferent de formele pe care le are.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
RadioClick
Membru Plin

Data inscrierii: 05 Feb 2015

MesajTrimis: Mie Feb 11, 2015 4:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu sunt de acord cu reclama Dove nu cu multe altele in care se induce lumea in eroare ...
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
magneticseo
Membru Plin

Data inscrierii: 18 Mar 2015

MesajTrimis: Mar Mar 31, 2015 10:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Accentul principal in reclamele Dove se pune pe "ten", "piele".
Pielea femeilor din reclame arata foarte hidratata si stralucitoate. Asta conteaza, restul e cancan.
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Bloopers Data este GMT + 2 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community