Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
Need help!!! Informatii despre inceputul pub. romanesti.
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Publicitatea Radio si Presa Scrisa
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cassady
Membru Junior

Data inscrierii: 02 Iul 2004

MesajTrimis: Joi Iul 29, 2004 4:00 pm    Titlul subiectului: Need help!!! Informatii despre inceputul pub. romanesti. Raspunde cu citat (quote)

Salutari tuturor celor care frecventeaza acest site. De aceasta data vin si eu cu o mica rugaminte. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste informatii legate de inceputul publiciatii romanesti: site-uri, colectii de reviste pe care ar trebui sa le citesc. Ma intereseaza tot ceea ce tine de inceputul publicitatii romanesti: anunturi publiciatere de pe la 1875-1900 sau chiar mai devreme. Va multumesc si sper ca ma putei ajuta.
cnimigean
MASTER Membru

Data inscrierii: 28 Aug 2003

MesajTrimis: Joi Iul 29, 2004 4:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Era ceva legat de asta intr-un numar de colectie din Jurnalul National.. cel cu cele mai cunoscute brand-uri romanesti din toate timpurile! Banuiesc ca il ai deja!
SEMANTIC
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Mar 2002

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2004 7:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vezi un autor Marian Petcu
si multa istorie a presei in Romania via Biblioteca Academie Romane
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
silvia
Membru Plin

Data inscrierii: 04 Aug 2004

MesajTrimis: Mie Aug 04, 2004 10:20 pm    Titlul subiectului: Inceputurile publicitatii Raspunde cu citat (quote)

Gasesti in Biblioteca Centrala Universitara la sala 6 (Titu Maiorescu, la ecomonie) o carte mare alba numita Contemporary Advertising. Acolo scrie detaliat despre inceputurile publicitatii (din pacate numai in spatiul american, si cu multe exemple pe Coca-Cola)
Bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cnimigean
MASTER Membru

MesajTrimis: Joi Aug 05, 2004 8:57 am    Titlul subiectului: Re: Inceputurile publicitatii Raspunde cu citat (quote)

silvia a scris:
Gasesti in Biblioteca Centrala Universitara la sala 6 (Titu Maiorescu, la ecomonie)

Cea de langa BNR?
silvia
Membru Plin

MesajTrimis: Joi Aug 05, 2004 9:49 am    Titlul subiectului: BCU Raspunde cu citat (quote)

Nu. Cum nu stii unde e Bibioteca Centrala Universitara?! E fata in fata cu Muzeul National de Arta si la dreapta este Ateneul, iar in stanga Senatul.
cnimigean
MASTER Membru

MesajTrimis: Joi Aug 05, 2004 10:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiam ca-i aia...
Dar eram confuz caci si ca cea de la BNR exista o sala6 de conomie.. parca tot Titu Maiorescu!
silvia
Membru Plin

MesajTrimis: Joi Aug 05, 2004 10:48 am    Titlul subiectului: cea de langa BNR Raspunde cu citat (quote)

Cea de langa Banca Nationala este Biblioteca Nationala.
cnimigean
MASTER Membru

MesajTrimis: Joi Aug 05, 2004 10:52 am    Titlul subiectului: Re: cea de langa BNR Raspunde cu citat (quote)

silvia a scris:
Cea de langa Banca Nationala este Biblioteca Nationala.

Bine ca stii tu!
fly
MASTER Membru

Data inscrierii: 12 Ian 2004

MesajTrimis: Joi Aug 05, 2004 4:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Silvia, simt nevoia sa ma bat cu tine. experientele pozitive cu Josh si Semantic ma fac sa cred ca un contact de scurta durata cu maria ta ar fi mai mult decat benefic
deci, scumpa studenta, alege armele.
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Publicitatea Radio si Presa Scrisa Data este GMT + 2 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community