Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
CUM AR FI SA INCERCAM SA PROMOVAM ROMANIA !
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DanteIgor
MASTER Membru

Data inscrierii: 07 Sep 2004

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 9:46 am    Titlul subiectului: CUM AR FI SA INCERCAM SA PROMOVAM ROMANIA ! Raspunde cu citat (quote)

Ce ziceti de provocarea de a promova Romania k potential turistic sa scapam de stigmatul de gypsy si sa fim si noi o data recunoscuti la adevarata noastra valoare!
Astept comentarii!
Bellamy
Membru Senior

Data inscrierii: 09 Iul 2004

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 10:40 am    Titlul subiectului: Re: CUM AR FI SA INCERCAM SA PROMOVAM ROMANIA ! Raspunde cu citat (quote)

DanteIgor a scris:
Ce ziceti de provocarea de a promova Romania k potential turistic sa scapam de stigmatul de gypsy si sa fim si noi o data recunoscuti la adevarata noastra valoare!
Astept comentarii!

Gypsy King, o noua reincarnare. cred ca ar fi posibil fara prea mult efort, investitii materiale si financiare, aproape de nul.
the Gypsy King live. concerte gratuite prin Europa si restul lumii. amanunt: formatia sa cuprinda toata suflarea, de la mic la cel mai in varsta.
DanteIgor
MASTER Membru

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 10:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu vad nimic concret "frumos prieten"!
Idee?ai citit topicu?
Bellamy
Membru Senior

Data inscrierii: 09 Iul 2004

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 11:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DanteIgor a scris:
Nu vad nimic concret "frumos prieten"!
Idee?ai citit topicu?

io tpicu ti l-am citit, m`neata nu ai prins ideea!
o tara curata si pregatita pentru turisti. concret, eu zic sa facem o cheta. apropo... tu esti roman^?
DanteIgor
MASTER Membru

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 11:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da sunt roman desi as fi vrut sa fiu miliardar! si Iantu nu m'a ajutat deloc!
Scuze ptr aprecieri dar nu am razbatut in profunzimea asertiunii tale anterioare!
Uite vezi tot asa sunt si strainii aud ceva bolboriseli de tara noastra, neste informatii de Mutu, Nadia, dar sa ne desluseasca teritoriu : surpriza ! totu e vag! a isi imagineaza corturi si tigani umbland goi pe strazi!!
Deci ceva de obectat!bineinteles!
io imi respect tara !si vreau sa o cunoasca asa cum e !mai saraca dar ne tratam.
Joshua
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Oct 2001

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 12:21 pm    Titlul subiectului: Re: CUM AR FI SA INCERCAM SA PROMOVAM ROMANIA ! Raspunde cu citat (quote)

DanteIgor a scris:
...adevarata noastra valoare...

Poti defini?

Josh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
DanteIgor
MASTER Membru

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 12:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa aiba alte repere cand aud de Romania nu numai negative, intelegi?
tu alegi ce valori vrei sa bagi in fata, bineinteles reprezentative!
SEMANTIC
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Mar 2002

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 12:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DanteIgor a scris:
tu alegi ce valori vrei sa bagi in fata, bineinteles reprezentative!

Aoleu ! oricine sa aleaga dar nu Josh
ps: va spun eu problema cu imaginea este rezolvata, s-a ales sa fie "fascinanta si surprinzatoare in egala masura" if you know what i mean
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
DanteIgor
MASTER Membru

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 12:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HAhaha!Semantic mi-ai adus aminte de spotu ala mereu surprinzator care cred k s-a difuzat doar in romania! K el era destul de reusit!
si de atunci suntem toti mereu surprinsi de ce nu merge nimic in Romania !tara mea draga
Joshua
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Oct 2001

MesajTrimis: Mie Sep 08, 2004 1:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DanteIgor a scris:
...intelegi?

Mie mi-e foarte clar ce vrei sa spui, dar eram curios despre ce intelegi tu prin "adevaratele valori", cum le definesti, cu ce incepi, pe ce criterii le ordonezi, etc.

Si inca ceva: daca tot ceea vei scrie tu (daca vei avea timp si chef sa le postezi) le definesti ca fiind "adevaratele valori", tot ce nu intra in aceasta categorie cum se cheama? "Valori" pur si simplu? "Non-valori"? "Pseudo-valori"?

Parerea mea este ca nimeni din lumea asta larga nu poate spune ca este cunoscatorul absolut al "adevaratelor valori" ale tarii sale. In plus, acest "adevarate" pus in fata "valorilor" este extrem de dificil si pretentios, intrucat e de natura sa impuna un termen de comparatie absolut (nu exista nimic altceva mai bun, mai valoros, mai...).

Josh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas Data este GMT + 2 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatoare
Pagina 1 din 9

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community