Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
Femeile din Jazzonia ies prin lume
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
EvadinJazzonia
Membru Plin

Data inscrierii: 11 Oct 2004

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2004 12:01 pm    Titlul subiectului: Femeile din Jazzonia ies prin lume Raspunde cu citat (quote)

Adverttising si non-conformism! Acesta este semnul sub care noi, femeile din Jazzonia, iesim in lume. Suntem personaje de roman dar insurgente si pricepute in artele Imaginii. Va asteptam in:
http://finance.groups.yahoo.com/group/Cele_Unsprezece_Carti_ale_JAZZONIEI/

Daca vrei sa-ti construiesti sau sa-ti reconstruiesti imaginea personala vino sa stai de vorba cu noi,

Aghata din Jazzonia
Bobolina din Jazzonia
Aghata din Jazzonia
Hortensia din Jazzonia
Eva din Jazzonia
Maria Magdalena din Jazzonia
Contessina din Jazzonia

In 2010 lumea va arata altfel. Pregateste-te de schimbare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EvadinJazzonia
Membru Plin

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2004 12:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"NEMURIREA ÎNTR-UN SCENARIU MILENARIST
(Ovidiu Bufnilă - JAZZONIA)

Geo Vasile

Reţeta epică oferită de Ovidiu Bufnilă în Jazzonia, roman SF, (Editura Plumb, Bacău, 1997, 226 p.), este cea după care se comportă, se exprimă şi evoluează majoritatea personajelor: „Am suprapus realul peste ireal şi-am făcut un cocteil nemaipomenit”. Atractivă prin darul autorului de a crea scene, ambianţe şi figuranţi credibili, cartea se bazează pe disponibilitatea de a fabula simultan, în cheie realistă şi fantastică, de a susţine convingător un joc interactiv între oralitatea dezabuzată, aproape cinică, a unui cotidian ireversibil compromis, entropie, profan sută la sută şi frisonante apariţii, vise, experienţe şi confruntări (trăite, asumate şi repovestite) în timp real sau mult după consumarea fenomenelor extreme ştiinţifico-fantastice, al căror impact pe Terra devenise deja o rutină. Fapt e că ne aflăm pe planeta Terraria în anul 2010, în oraşul Montecarlito, scăldat de oceanul Atlanticus. ....."

continuare in:
http://proscris.port5.com/Ps13-14/vasile13.htm
Sus
DanteIgor
MASTER Membru

Data inscrierii: 07 Sep 2004

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2004 2:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

iar sf ? jazzonia? rapponia?
EvadinJazzonia
Membru Plin

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2004 4:03 pm    Titlul subiectului: Oh! Raspunde cu citat (quote)

Domnule Igor! Asa intampni o femeie?
Sus
VE
MASTER Membru

Data inscrierii: 07 Sep 2004

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2004 7:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cine garanteaza ca apartii acestei categorii
Cod:
o femeie
si nu categoriei :spam???
cnimigean
MASTER Membru

Data inscrierii: 28 Aug 2003

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2004 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DanteIgor a scris:
iar sf ? jazzonia? rapponia?

Asta am vrut sa spun si eu! Dar are nick de femeie... acu' nu bag mana in foc pana nu vine la bere... dar fara SF!
EvadinJazzonia
Membru Plin

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2004 10:16 am    Titlul subiectului: ADacademy e Iubire nu e Spam! Raspunde cu citat (quote)

Puiule, esti un baiat simpatic. Ai tomobil, ceva? Stii, povestea asta cu spamul e tare sic dar nu merge aici in ADacademy. Probabil ca metodele non-conformiste de promovare se vor inmulti in Romania si probabil ca va trebui sa le inventam daca nu vor fi de gasit, puiule. In 2010 lumea va arata altfel. Sa fim realisti. Ai un foc? Sper ca n-ai sa lasi o femeie sa stea cu tigareta neaprinsa. Stii, puiule, toate reclamele astea cu Dorele, zgrrrr, sau cu rachiul cel aprig sunt niste copilarii. Stii, puiule ce se intampla de fapt in jur? Nu te inforta incontra unei dame ca mine pentru ca sunt experimentata. Barbatii sunt niste copii. Uite, Clinton cu saxofonul lui micut! Putea sa ma cheme pe mine nu pe pustoaica aia de Monica! Sau Stalin cu balerina! Sau urmatorii politicieni care vor fi dati publicitatii cu tot cu balerinele lor. Lucrurile sunt extrem de complicate. Stii care e miza? Am deschis topicul asta cu multa dragoste si infocare si tocmai voiam sa chem fetele, pe Bobolina din Jazzonia, pe Aghata din Jazzonia, pe Contessina, pe Maoona, pe Maria Magdalena. Daca vrei sa-ti construiesti imaginea, VE, nu sta pe ganduri. Si nu mai pune intrebari copilaresti. Nu e spam, e IUBIRE.

Eva din Jazzonia
http://finance.groups.yahoo.com/group/Cele_Unsprezece_Carti_ale_JAZZONIEI/
VE a scris:
cine garanteaza ca apartii acestei categorii
Cod:
o femeie
si nu categoriei :spam???
Sus
Ash
MASTER Membru

Data inscrierii: 18 Mai 2004

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2004 10:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Nu e spam, e IUBIRE.

AIT... da fara bere?
MASTER Membru

Data inscrierii: 28 Aug 2003

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2004 2:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In anul 2010 eu o sa fiu directorul unei mari agentii de publicitate!
O sa am contracte pe Marte si Jupiter, si vreo 3 bannere pe Luna pe luna!
O sa fiu casatorit cu Monica Belluci clonata si o sa beau tequila facuta din praf de la Dr. Oetker!
TU ce-o sa mai visezi femeie? daca acum esti cu gandul acolo... atunci unde vei mai fi cu gandul? si de ce nu esti de-acum cu gandul unde vei fi in 2010? Nu de alta dar 2010 e prea aproape!
Ash
MASTER Membru

Data inscrierii: 18 Mai 2004

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2004 3:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cnimigean a scris:
Nu de alta dar 2010 e prea aproape!

poate doar pentru noi, damele cine stie de une vin, sau unde sunt.
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas Data este GMT + 2 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatoare
Pagina 1 din 8

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community