Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
Am nevoie de "publicitari"...
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Publicitatea Radio si Presa Scrisa
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
fly
MASTER Membru

Data inscrierii: 12 Ian 2004

MesajTrimis: Mie Dec 15, 2004 12:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Icon?
Iara cauta copy?
tot cu sare?

andreea_b
MASTER Membru

Data inscrierii: 29 Noi 2003

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2004 3:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hai ca incepe sa-mi placa... am tot auzit chestii "bune" taaaare de Icon...
Te-a racolat si pe tine? Tot cu sarea?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
fly
MASTER Membru

Data inscrierii: 12 Ian 2004

MesajTrimis: Mar Dec 21, 2004 11:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pe mine... si pe prietenii mei
nu stiu nimic despre icon
doar ca-s mici si schimba personalu repede
Administrator
Staff

Data inscrierii: 10 Sep 2001

MesajTrimis: Joi Dec 23, 2004 8:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sarea in Bucate = Uleiul in mancare ...

De ce zic asta?
Intr-un nou spot, datorita uleiului, familia ajunge in haine de basme.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
andreea_b
MASTER Membru

MesajTrimis: Lun Dec 27, 2004 9:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu se derula spotul cand am facut eu conceptul... Sorry daca ai vazut plagiatura acolo, chiar sunt total impotriva chestiilor de genul asta. Si oricum, saraca de mine... stau intr-o camera de camin si nici tv nu am - oricum nu stiu cat de mult se aseamana - la mine erau toti desene animate si personajele erau toate de basm, nimic din zilele noastre. Poate se aseamana prin faptul ca face apel la capacitatea omului de a se atasa de un produs care a adus zambete in casa.
Heh... vacanta placuta in contiunare, celor care o au si UN AN NOU MAI BUN!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Administrator
Staff

Data inscrierii: 10 Sep 2001

MesajTrimis: Lun Dec 27, 2004 9:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te-ai gandit ca poate fi si invers?
Sa fie monitorizat forumul?
Desi nu cred, era doar o observatie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
andreea_b
MASTER Membru

MesajTrimis: Mie Dec 29, 2004 12:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu prea cred ... sunt multe spoturi in care personajele "reale" se metamorfozeaza asa ca... se pare ca e gustat cliseul. Trebuie sa recunoastem ca uneori consumatorii se multumesc cu cliseele - se intampla de atatea ori sa nu fie acceptata o super idee inovatoare pt ca "mai marele" agentiei nu crede in ea si prefera una prelucrata dupa nu stiu ce spot. Oricum oamenii de creatie ar trebui sa caute in jurul lor curiozitatile care sa-i inspire si nu ideile de-a gata...
Sus
SEMANTIC
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Mar 2002

MesajTrimis: Joi Dec 30, 2004 11:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cliseele sunt un "must" in publicitate.
Joshua
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Oct 2001

MesajTrimis: Vin Ian 28, 2005 11:38 pm    Titlul subiectului: Re: Rushinica... Raspunde cu citat (quote)

Dizzy a scris:
Da da da...ICON tre sa fie...
Cred ca sunt 2 ani si mai bine decat o tin pe aia cu sarea...

Adica? Vreau sa stiu si io ce e "aia cu sarea"? Io n-am fo niciodata la ICON, si n-am de unde sa stiu.

Josh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Regele Pescar
MASTER Membru

Data inscrierii: 16 Ian 2004

MesajTrimis: Vin Feb 25, 2005 9:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da' ce e aia ICON ?
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> Publicitatea Radio si Presa Scrisa Data este GMT + 2 Ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community