Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
P.I.G. – Story…

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
pig
Membru Junior

Data inscrierii: 11 Noi 2005

MesajTrimis: Vin Noi 11, 2005 1:03 am    Titlul subiectului: P.I.G. – Story… Raspunde cu citat (quote)

O altă poveste decât cea pe care o ştiţi.

Un porc, da de rasă… deviza mea în viaţă e: “Sunt un porc şi mă simt bine”
M-a născut scroafa de maicămea la o porcărie de maternitate. Am avut 5 kile, dar eram numai coadă şi urechi. Porcul ală de doctor a zis: “ăsta e măgar…”.
Nu mai zic de porcul de taicămiu care se îmbăta ca… că aşa am şi ieşit, la beţie. A, am uitat să spun. Mai am doi fraţi gemeni, purceaua de sormea şi purcelul de fratemiu, porci comunitari din naştere.
Îmi plac porcăriile şi cum era şi normal, ador să mă tăvălesc în noroi cu alţi porci de teapa mea.
E plină lumea de ei, dar sunt şi măgari destui, de boi ce să mai zic. A venit unul odată la mine, cristi m. şi mi-a spus: “ hai mă să te fac vedetă, dar mai întăi treci pe la abator, să te aranjeze ăia niţel”.
Ar fi multe de spus, dar să nu lungesc porcăria, cel puţin nu de la început. Aveţi răbdare!
Mai mult ca sigur că o să te întrebi: “Ce caută mă porcul ăsta aici?” – evident, ca orice porc, îmi place să-mi bag nasul… pardon, râtul în orice. Bine acum nu spun că asta ar fi o porcărie, că sigur mi-o iau, aşa că mai bine zic... pas.

Nişte porcii amici aştia ai mei, auziţi ce au fost în stare să facă... ei cică au vrut să-mi facă o surpriză. Ce porcărie credeţi că le-a trecut prin cap? – mi-au trimis cadou de ziua mea o purcică de stripteuză exact când eram la masă cu toată familia. Scroafa de soacrămea a făcut infarct subit, numai porcul de socrămiu s-a bucurat pe deplin de cadou. Purceaua de nevastămea, a luat-o ca pe o glumă. Ce să zic... porcăria dracului! – a ieşit cu scântei, mai ceva ca la Oţelu Roşu.

“Nu fi porc mă animalule!” – striga o scroafă bătrână la un purcel din noua generaţie cu cercel în nas şi lanţ atârnat de nădragi purtaţi pe vine. Acesta grohăie câteva înjurături în limba celor mai autentici porci, bine crescuţi prin porcăriile noastre de şcoli cu predare în limba de unică folosinţă. Îţi ies vorbele ca scuipatul şi le arunci ca şi cum te-ar durea în cot de restul, cine te aude, nimeni şi chiar de te-ar auzi, interesează pe careva. Nu are rost să vă zic de la ce s-au luat, probabil conflictul dintre generaţii, dar mai mult ca sigur că scroafa aia batrână mirosea a tamâie şi vierul ăsta mic s-a iritat.

Vă las aşa ca la teatru, tot ce pot să spun e că... va urma.

Un porc anonim
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas Data este GMT + 2 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community