Prima Pagina         Intrebari frecventeIntrebari frecvente   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   
Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private  
IntrareIntrare  
S-a deschis magazinul virtual pentru idei in publicitate

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
uic9999
MASTER Membru

Data inscrierii: 07 Iul 2004

MesajTrimis: Mar Mai 24, 2005 8:46 am    Titlul subiectului: S-a deschis magazinul virtual pentru idei in publicitate Raspunde cu citat (quote)

Prin simpla accesare a unui site, companiile din Romania vor putea cumpara, incepind din acest an, citeva mii de idei creative de publicitate, design si marketing. OpenAd.net, prima platforma mondiala online de idei de advertising, design si marketing a intrat din luna mai si pe piata autohtona, prin numirea agentiei de relatii publice Millenium Communication drept reprezentantul sau local. Agentia-mama, cu sediul central in Elvetia, acopera prin prezenta reprezentantilor sai zona Europei Centrale si de Est, America Latina si India.

OpenAd.net pune la dispozitia companiilor autohtone doua servicii de baza. Prin OpenPitch, orice companie autohtona aflata in cautarea unor solutii pentru promovarea propriilor produse sau servicii poate deschide un pitch (o licitatie). Tot ce trebuie sa faca este sa trimita prin platforma OpenAd.net o prezentare scurta a produsului sau a serviciului pe care doreste sa-l promoveze, precum si scopul pe care vrea sa-l atinga in urma campaniei, si peste 2.000 de agentii de publicitate, directori de creatie, freelanceri sau tineri creativi din peste 30 de tari vor incerca sa gaseasca cea mai potrivita solutie. De asemenea, din septembrie anul acesta, agentia va pune la dispozitia potentialilor clienti si servicul OpenGallery. Acesta face posibila navigarea online prin cea mai mare galerie de idei din lume. Se pot gasi aici o gama variata de solutii pentru print ad-uri, storyboard-uri TV, concepte de eveniment sau design pentru brosuri. Ideile pot fi cumparate pe o perioada nedeterminata sau pot fi „inchiriate" un an.

Pe piata internationala, serviciul oferit de OpenAd.net este deja foarte bine cunoscut in rindul marilor companii. Printre brand-urile care au apelat la acest gen de serviciu se numara The Financial Times, Mercedes sau Smart ForFour. Astfel, campaniile „Make Poverty History" si „Switch Banks" ale reputatului cotidian, aflate in momentul de fata in desfasurare precum si campania de lansare a Smart ForFour pe piata din Slovenia au fost realizate cu ajutorul platformei online oferite de OpenAd.net.

In afara de beneficiile pe care le ofera companiilor, OpenAd.net poate fi o adevarata rampa de lansare si pentru creativii din publicitatea romaneasca. Acestia isi pot promova mult mai usor ideile atit pe piata autohtona, cit si pe piata internationala, serviciul oferindu-le in acelasi timp si o platforma de vinzare online a acestor idei.
Joshua
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Oct 2001

MesajTrimis: Mar Mai 24, 2005 9:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cool!

Josh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
SEMANTIC
MASTER Membru

Data inscrierii: 22 Mar 2002

MesajTrimis: Sam Mai 28, 2005 8:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fratzilor! acolo este de noi!
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Discovery
Membru Plin

Data inscrierii: 12 Iul 2005

MesajTrimis: Mar Iul 12, 2005 8:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiati de asemenea ca acea OpenGallery nu se deschide pana la toamna?? Si la toamna nu se stie cand poate fi in septembrie, poate fi in noiembrie, deci pana atunci decat openpitch-urile sunt valabile, dar momentan nu este nici unul deschis publicului larg, este decat unul pentru elevii/studentii o scoala de advertising de prin argentina.

Am si eu vreo 4 idei in "portofolio".

Mishto e faptul ca iti trebuie "agreement" semnat cu pixul pe hartie si trimis prin posta nu prin fax si ca treaba e pe bune.

Acum catva timp a castigat un roman 1500 euro la un openpitch.

Va recomand sa cititi toata documentatia (FAQ- care este cam stufos) inainte de a va apuca de treaba, altfel nu veti stii ce sa faceti si cum merge sistemul.

Treaba e ca din pretul ideii tale, tu iei doar 70 virgula ceva la suta si restul iau iei. tranzactiile se vac in dolari, deci va trebuie si un cont in valuta ($).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
TeddyX
MASTER Membru

Data inscrierii: 09 Sep 2003

MesajTrimis: Mar Iun 13, 2006 12:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu stiam ca openad trimit banii si prin western union.
Administrator
Staff

Data inscrierii: 10 Sep 2001

MesajTrimis: Mar Iun 13, 2006 8:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iaca o provocare ...
http://www.adacademy.ro/forum/viewtopic.php?p=14705#14705
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
EugenS
Membru Junior

Data inscrierii: 20 Apr 2006

MesajTrimis: Mar Iun 20, 2006 12:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu m-am inscris pe openad.net, cam o saptamana a durat de cand le-am trimis agreementul in anglia pana cand mi-au validat contul. Am si facut o campanie pentru openad talent (chestia aia pt studenti). Sper sa fiu pe "podium"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Administrator
Staff

Data inscrierii: 10 Sep 2001

MesajTrimis: Mar Iun 20, 2006 1:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Succes, sa ne tii up to date.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mihai2008
Membru Senior

Data inscrierii: 20 Oct 2010

MesajTrimis: Vin Mar 18, 2011 11:48 am    Titlul subiectului: Sper sa fie pe bune Raspunde cu citat (quote)

Sper sa fie pe bune. Ma astept sa fie o treaba serioasa. Daca auziti de romanasi care au reusit sa isi vanda ideile va rog sa ii prezentati putin. Ne mai da si noua putin curaj.
Sus
lucyf
Membru Plin

Data inscrierii: 27 Mai 2015

MesajTrimis: Joi Mai 28, 2015 5:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este o idee bună

————————————————————
DressMs.com
cheap club wear
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum AdAcademy -> AdIdeas Data este GMT + 2 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community